Już 10 listopada 2021 roku rusza drugie WEZWANIE, realizowane w ramach nowej formuły programu Audioteki „Usłysz kulturę”. WEZWANIE, organizowane we współpracy ze StoryLab.pro, skierowane jest do artystów zafascynowanych gatunkiem science fiction i nawiązuje do twórczości Stanisława Lema, upamiętniając 100. rocznicę urodzin polskiego pisarza.
Najnowsze WEZWANIE rozpocznie się od spotkania online 10 listopada br. o godzinie 19:00, podczas którego omówiony zostanie temat przewodni. W webinarze wezmą udział wyjątkowi goście: Wojciech Zemek, który przez lata pełnił funkcję sekretarza Stanisława Lema, a obecnie zajmuje się zarządzaniem prawami autorskimi oraz Waldemar Raźniak, dyrektor Narodowego Starego Teatru w Krakowie, reżyser m.in. superprodukcji Audioteki „Solaris” oraz „Powrót z gwiazd”.
- Kolejnym zadaniem dla twórców, w ramach programu „Usłysz kulturę”, będzie przygotowanie scenariusza z gatunku science fiction. W tym WEZWANIU chcemy nawiązać głównie do twórczości Stanisława Lema, ze względu na 100. rocznicę urodzin autora. Stanisław Lem zajmuje wyjątkowe miejsce w Audiotece. W naszej bibliotece posiadamy oddzielny katalog poświęcony pisarzowi – Lemotekę, w której można znaleźć 24 audiobooki, w tym superprodukcje, takie jak „Niezwyciężony”, „Solaris” oraz „Powrót z gwiazd”, dostępnie jedynie u nas – mówi Klaudia Grzesiak, kierowniczka Działu Contentu w firmie Audioteka S.A.
WEZWANIE o tematyce science fiction potrwa do 25 kwietnia 2022 r. Wszyscy zainteresowani udziałem w programie mogą przesyłać swoje zgłoszenia do 29 grudnia 2021 r. Wyniki pierwszego etapu zostaną ogłoszone w pod koniec stycznia 2022 r. Drugi etap WEZWANIA rozpocznie się 3 lutego spotkaniami indywidualnymi z zakwalifikowanymi uczestnikami, a zakończy 21 marca 2022 r. Partnerem merytorycznym WEZWANIA jest StoryLab.pro.
Chętnych zachęcamy do obejrzenia bezpłatnych webinarów, dostępnych na stronie projektu
webinarium 1 - Czym jest program Usłysz Kulturę?
webinarium 2 - Jak wygląda proces produkcji?
webinarium 3 - Jak reżyserujemy produkcje audio?
webinarium 4 - Jak napisać dobry scenariusz?
webinarium 5 - Wezwanie nr 1. - scenariusz produkcji familijnej